fbpx

O nás

Landcheck.cz

Náš příběh

Zakladatelka Landchecku Markéta po pár měsících prohledávání realitního trhu v honbě za perfektním pozemkem začínala být celkem zoufalá. Viděla mnoho různých rizik při výběru pozemku, ale jen pár lidí, na něž by dávalo smysl se obrátit pro radu, a nikoho, kdo byl měl komplexní pohled na věc. Prodávající a jejich realitní makléři se jen snažili rychle prodat a často neváhali manipulovat nebo zatajovat informace. Právníci většinou poskytují rady týkající se výhradně právních záležitostí (navíc zřídkakdy se vyznají v oblasti veřejné správy týkající se územního plánování a stavění, pokud se nespecializují na služby developerským projektům). Architekti a projektanti většinou vidí jen část problémů, které se týkají jejich profese.

Postupně však začalo zoufalství mizet a pak to přišlo – Markéta si uvědomila, že získala dostatek zkušeností, aby si byla jistá,  že prověřit pozemek zvládne sama nejlépe s občasnou konzultací úřadů nebo odborníků na určitou věc. Myšlenka založit Landcheck přišla záhy a tak vás tu s radostí můžeme přivítat!

Naše mise

Klienti si nekoupí špatný pozemek – „Nemám tolik peněz, abych si mohl koupit špatný pozemek.“ To není nadsázka. Vložit životní úspory nebo jejich část do pozemku, kde nepostavíte vůbec nic, je pořádně drahé. Takový pozemek je navíc velmi složité prodat, vy tím pádem ztrácíte drahocenný čas a také možná jinou dobrou investiční příležitost (včetně té koupit správný pozemek). My chceme, aby naši klienti měli to, co je pro ně nejlepší.

Klienti si koupí správný pozemek – hledání může a většinou také stojí mnoho času a úsilí. Úsilí, které pak budete potřebovat při stavbě domu (protože to je stejně tak náročné jako vybrat pozemek). Chceme klientům ušetřit jejich čas, peníze, ale také zmařené naděje (protože zjistit, že na tom krásném místě fakt nic nepostavíme hodně zamrzí). Nabízíme tudíž našim klientům, že pro ně budeme hledat pozemek splňující jejich požadavky dokud se to nepodaří.

Vzdělávat klienty – v Landchecku věříme, že činit informovaná rozhodnutí ve složité oblasti realit pomáhá vrátit trh do rovnováhy. Vedle toho lidé mají tendenci zamilovat se do místa, kde si dovedou představit žít, přestávají být proto opatrní a oportunističtí prodávající toho mohou využít. Informovaní klienti nekupují zajíce v pytli a znemožňují nečestným praktikám uspět.

Náš tým

Srdce a hlava Landchecku – Markéta 

Vystudovala jsem práva a po zkušenostech z advokátních kanceláří a poradenských společností jsem se rozhodla vydat vlastní cestou. Moje dřívější profesní zkušenosti zahrnují prevenci a vyšetřování finanční kriminality, regulaci finančních institucí a ochranu osobních údajů.

Před pár lety jsme se s manželem odhodlali začít hledat svůj vysněný pozemek, na kterém postavíme dům, aniž bychom z toho úplně zešedivěli. Hledání jsem se ujala já, trvalo skoro rok a obnášelo mnoho nastudovaných územních plánů a návštěv úřadů. Už na začátku jsem měla díky studiu a předchozím zkušenostem solidní znalosti týkající potenciálních problémů a překážek, které mohou zabránit stavbě domu nebo ji aspoň pořádně zkomplikovat. Nakonec jsem se přesvědčila, že i ten zdánlivě bezvadný pozemek může mít celou řadu problémů skrytých, nenápadně a nevinně vyhlížejících, ale ve výsledku o to závažnějších. O to nadšenější jsem byla, když jsem konečně vysněný pozemek našla na půli cesty mezi Benešovem a Prahou a po důkladném prověření jsem uznala, že u něj žádný problém není a i všechna další kritéria splňuje na jedničku.

Pár měsíců poté, co jsme koupili svůj vysněný pozemek, jsem spustila LandCheck.cz. V Landchecku je naším cílem budoucím majitelům domů nejen pomoci najít ten správný pozemek, který bude splňovat jejich požadavky, ale i vypořádat se s někdy pochybnými praktikami osob pohybujících se na realitním trhu.

Získejte checklist pro koupi pozemku zdarma! A my vám jednou za měsíc pošleme novinky ze světa pozemků.

Získejte checklist pro koupi pozemku zdarma! A my vám jednou za měsíc pošleme novinky ze světa pozemků.