fbpx

Naše služby

Nalezení vysněného pozemku je běh na dlouhou trať, který vyžaduje mnoho kroků. Rozumíme, že každý potřebuje pomoct s jinými kroky. Vždy se snažíme proto přizpůsobit naše služby konkrétnímu klientovi. V případě potřeby zajistíme služby advokáta, architekta, projektanta nebo jiného odborníka. Zde uvádíme ty služby, které poskytujeme nejčastěji a jejich orientační ceny. 

Prověření pozemku

Našli jste pozemek, který se vám líbí, ale nechcete kupovat zajíce v pytli? Nabízíme tři úrovně prověření konkrétního pozemku podle toho, v jaké fázi zvažování koupě jste.

Hledání pozemku

Nemáte čas nebo chuť hledat sami? Nebaví vás prodírat se množstvím nesmyslných nabídek? Budeme hledat za vás a předkládat vám nabídky splňující kritéria, která si sami zvolíte.

Konzultace

Potřebujete se poradit se specifickou záležitostí? Naučit se si pozemek prověřovat sami, ale náš průvodce vám nestačí? Rádi s vámi probereme cokoliv, co vás trápí a zodpovíme vaše dotazy.

Prověření pozemku

Nabízíme tři úrovně prověření podle toho, jak moc do hloubky chcete jít. Můžete si zvolit, zda vám stačí probrání výsledku prověrky po telefonu s následným stručným výtahem do emailu nebo raději chcete mít všechny podklady sepsané do zprávy:

Základní prověrka

je vhodná pro úvodní posouzení pozemku, který na první pohled splňuje vaše kritéria. Tento stupeň zahrnuje následující kontroly a analýzy:

 • územně plánovací dokumentace,
 • infrastruktura – požadavky územního plánu a faktický stav,
 • katastr nemovitostí – vlastník a věcná břemena,
 • lokalita – základní zhodnocení občanské vybavenosti, dostupnosti a potenciálních rušivých elementů,
 • nabídková cena – základní srovnání s podobnými nabídkami.
Cena základní prověrky včetně telefonické konzultace a shrnutí do emailu: 3 800 Kč
Cena základní prověrky včetně telefonické konzultace a písemné zprávy: 4 800 Kč

Rozšířená prověrka

navazuje na základní prověrku. Zahrnuje všechny kontroly a analýzy jako základní prověrka a také následující:

 • osobní návštěva pozemku (zhodnocení umístění v rámci obce, okolní pozemky a zástavba, svažitost terénu na pozemku, orientace vůči světovým stranám),
 • zjištění informací o pozemku na obecním úřadě (postoj obce k výstavbě, stav infrastruktury, historie pozemku a majitel, obecné informace o obci a jejím rozvoji),
 • oslovení dvou místních obyvatel s dotazy na kvalitu života, výstavbu v obci, případné negativní vlivy.
Cena rozšířené prověrky včetně telefonické konzultace a shrnutí do emailu: cena základní prověrky + 2 500 Kč (pro provedení rozšířené prověrky je nutné mít dokončenou základní prověrku)
Cena rozšířené prověrky včetně telefonické konzultace a písemné zprávy: cena základní prověrky + 3 700 Kč (pro provedení rozšířené prověrky včetně zprávy je nutné mít dokončenou základní prověrku včetně zprávy)

Hloubková prověrka

navazuje na základní a rozšířenou prověrku. Zahrnuje všechny kontroly a analýzy jako základní i rozšířená prověrka a také následující:

 • kontaktování stavebního úřadu a úřadu územního plánování,
 • žádost o územně plánovací informaci,
 • prověření majitele pozemku z hlediska dluhů,
 • transakční historie podobných pozemků v okolí,
 • kontaktování dalších orgánů veřejné správy nebo provozovatelů infrastruktury dle potřeby,
 • zajištění doprovodných služeb dle potřeby.
Cena hloubkové prověrky včetně telefonické konzultace a shrnutí do emailu orientačně: cena základní a rozšířené prověrky + od 3 500 Kč v závislosti na rozsahu a doprovodných službách (pro provedení hloubkové prověrky je nutné mít dokončenou základní a rozšířenou prověrku)
Cena hloubkové prověrky včetně telefonické konzultace a písemné zprávy orientačně: cena základní a rozšířené prověrky + od 5 000 Kč v závislosti na rozsahu a doprovodných službách (pro provedení hloubkové prověrky včetně zprávy je nutné mít dokončenou základní i rozšířenou prověrku včetně obou zpráv)

Vzorové prověrky

Pro představu, jak vypadají naše prověrky ve skutečnosti, se můžete podívat na vzorové výstupy níže. Prověrka na pozemek v Čisovicích ilustruje pokročilou prověrku se zprávou, zatímco Prověrka na pozemek v Hostouni ilustruje základní prověrku s výtahem. Připomínáme, že v ceně prověrek je vždy i telefonická konzultace, kde výsledek i případné dotazy společně probereme.

Najdeme vám pozemek podle vašich představ

Někdy dobrý pozemek můžete v množství inzerátů přehlédnout, někdy jeho kvality neoceníte kvůli nedostatku zkušeností nebo se vám  nemusí dařit zjevně problematické pozemky odhalit dříve, než s nimi ztratíte drahocenný čas. 

Svěříte-li hledání pozemku do našich rukou, budeme vám pravidelně předkládat nabídky, které splňují vaše požadavky. Pokud se vám některý pozemek zalíbí, provedeme na něj prověrku za zvýhodněnou cenu. 

Nevyhledáváme jen mechanicky mezi inzeráty podle zaškrtnutých políček, ale přemýšlíme v širších souvislostech a využíváme našich zkušeností tak, aby vám neunikl žádný vhodný pozemek a zároveň jste nemarnili čas nesmyslnými nabídkami.

Nabízíme i vyhledávání vhodných pozemků aktivně nenabízených na základě extenzivního průzkumu vytipovaných oblastí.

Cena této služby závisí na konkrétních požadavcích na pozemek, četnosti informování o pozemcích a na rozsahu hledání (pouze v nabídkách nebo plošně).

Konzultace a služby na míru

Does none of the above services meet your needs? You need for example just a few things here and there like: Nevyhovuje vašim potřebám žádná z výše uvedených služeb? Rádi vám poskytneme konzultaci nebo jen část prověrky:

 • kontaktování úřadů,
 • kontaktování vlastníků inženýrských sítí,
 • prověrka vlastníka pozemku,
 • analýza výhodnosti koupě,
 • kontrola územního plánu.

Ozvěte se nám a probereme, jak právě vám můžeme pomoci.